Uudised

Judokad võidutsesid Tartus

Lisatud 14.03.2018

Pühapäeval astus Tartus A. Le Coqi spordihoones judoturniiril kolmes vanuseklassis tatamile 117 noort judokat.

Pärnu judoklubi Samurai oli esindatud 26 noorsportlasega, kellest 22-l õnnestus võita medal.

Kõige nooremas, E-vanuseklassis võitis esikoha Romet Kakko (kehakaalus kuni 34 kilogrammi), hõbemedali teenisid ilusa maadlusega Mihkel-Mattias Hunt (–30 kg), Reynir Theodor Blöndal (–34 kg) ja Hildegard Leppiku (+32 kg). Pronksmedaliga pidid leppima Johannes Märten Potter (–27 kg) ja Kairon Hütt (+38 kg).

D-klassis tuli Pärnu neli kuldmedalit. Esimese koha said Marcus-Mattias Prii (-30 kg), Karl Jaanis (–38 kg), Johanna Maria Potter (–29 kg) ja Marianne Tornijainen (+29 kg). Hõbemedali vääriliselt maadlesid Miku-Martin Õismaa (–38 kg) ja Gediryn Rae (–29 kg). Pronksmedali said kaela raskekaalus maadelnud Jan Gerrit Petrov (+42 kg) ja Chris Ants Lumiste (+42 kg).

C-vanusklassis tulid võitjaks Marianne Tornijainen (–36 kg) ja Arnika Ojala (+36 kg). Hõbemedali pälvis Teevi Lääts (+36 kg). Pronksise autasu teenisid Kerdon Laubert (–37 kg), Tair Tiitus (–46 kg), Keiron Laubert (–46 kg), Rait Tiitus (–57 kg) ja Renate Türnpuu (+36 kg).

Treenerite arvestuses võitis seitsme kuldmedaliga esikoha Samurai noorsportlaste juhendaja Asko Looga.