Uudised

Judokad tõstsid klubi Eesti paremikku

Lisatud 23.01.2023

Võru spordikeskusse kogunes ligi 200 judokat 24 klubist, et võidelda U18 vanuseklassi ja täiskasvanute Eesti meistritiitlite nimel. Pärnu judoklubi Samurai oli esindatud 16 noorsportlasega, kellest üheksa jõudis medalini.

U18 eaklassis tulid ülekaalukalt oma kehakaalus Maarjamaa tšempionideks Andris Org (–90 kg) ja Marianne Tornijainen (–57 kg). Kulla sai kaela ka Aliise Kink (–70 kg).

Pronksivääriliselt maadlesid Kaarel Kütt (–50kg), Grevo Luup (–55kg), Kerdon Laubert (–66kg) ning neidudest Gediryn Rae (–48kg) ja Paula Kütt (–57kg). Klubide arvestuses teenisid neiud võidukarika ja poisid jäid napilt neljandaks.

Täiskasvanute klassis krooniti Eesti meistriks naiste seas vaid võite tunnistanud Merily Kopelmaa (–52kg), Tornijainen (–57kg) pälvis hõbemedali. Naiste seas teeniti klubide arvestuses teine koht.

Üldarvestuses ehk 24 klubi konkurentsis teenis suvepealinna klubi Tallinna Audentese ja Tartu Olümpiko järel kolmanda koha.