Uudised


Judokad olid Eesti meistrivõistlustel heas hoos

Lisatud 13.03.2022

Judokad olid Eesti meistrivõistlustel heas hoos

 

Eile toimusid Tallinnas, Sõle spordikeskuses Eesti meistrivõistlused judos U16 ja U21 vanuseklassile. Kolmel tatamil asusid meistritiitlit püüdma 232 noorsportlast 23-st erinevast judoklubist.

Meistritiitlit asus kaitsma neidude valitsev Eesti meister U16 vanuseklassis Marianne Tornijainen (-57kg, Pärnu judoklubi Samurai). Veerandfinaal kohtumises probleeme ei tekkinud ja võit tuli ilusa heitega. Poolfinaalis tuli kerge ehmatusena kaotusseisu jäämine, kuid Mariannel õnnestus matś enda kasuks pöörata kinnihoidmistehnikaga. Finaal kohtumises selgus võitja alles lisaajal ning efektse heitega kaitses tiitlit Marianne Tornijainen, kes on nüüdsest kahekordne Eesti meister.

Pronksmedali teenis neidudest hea maadlusega Aliise Kink (-63kg, Samurai).

Kahe medaliga teenisid Samurai neiud klubide arvestuses kolmanda koha karika.

Noormeestest asus tatamile samuti võidu mõtetega raskekaalus maadelnud Jan Gerrit Petrov (+81kg, Samurai). Veerandfinaalis vastasele armu ei andnud ning astus kindlalt edasi poolfinaali. Poolfinaalis kahjuks suutis vastane Petrovi üllatada ja tuli kaotusekibedust tunda. Pronksmedali otsustavas kohtumised ei jätnud Petrov midagi juhuse hooleks ning kindlustas kindla võiduga juba oma kolmanda pronksmedali Eesti meistrivõistlustelt.

U21 vanuseklassis oli kõige paremas hoos noormeestest Tair Tiitus  (-66kg, Samurai). Veerandfinaal võit tuli vastase eksimuse tõttu reeglite vastu ning poolfinaal matśi võitis Tiitus kinnihoidmistehnikaga. Finaalis tuli seekord tunnistada veel kaotust, tasuks hõbemedal.

Neidudes said samas vanuseklassis medali kaela Marianne Tornijainen (pronks, -57kg, Samurai).

Noorsportlased treenivad Asko Looga (Samurai) juhendamisel.

 

Viimased pildid