Uudised

Judoka Teele Lääts võitis täiskasvanute meistrikulla

Lisatud 25.01.2016

Judoka Teele Lääts võitis esimese pärnakana täiskasvanute meistrikulla

Laupäeval ja pühapäeval selgitati Tartus A le Cog spordihoones Eesti meistrid A ja täiskasvanute klassis. Kahel võistluspäeval käis tatamil tiitleid püüdmas 170 judokat.

Pühapäeval selgitati välja Eesti meistrid täiskasvanute klassis. Loosi tahtel esimeses ringis vaba olnud Pärnu Koidula Gümnaasiumi abiturent Teele Lääts (-48kg, Samurai) võitis poolfinaalis ilusa kontraheitega matsi seitsmendal sekundil narvalannat Angelina Sussit (-48kg, Buffen-do). Finaalivastaseks oli päev varem Eesti A-vanuseklassis meistriks tulnud Kohtla-Järve sportlane Jekaterina Soboleva (-48kg, Afina). Finaalmatsi kolmekümnendal sekundil õnnestus Teele Läätsel teha ipponi vääriline heide ning sellega võita esimese pärnakana täiskasvanute meistritiitli judos.

Täiskasvanute klassis jõudis pronksmedalini Pärnu Vabakooli õpilane Tuuli Lääts (-48kg, Samurai) võites treeningkaaslast Juula Keskülat (-48kg, Samurai).

Laupäeval selgitasid Eesti meistritiitlid A-vanuseklassi sportlased. Tütarlaste seas ei pidanud favoriidi koormale vastu Pärnu Koidula Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Tuule Lääts (-48kg, Samurai) kui kahe kindla matsivõidu kõrvale tuli vastu võtta valus kaotus Jekaterina Sobolevalt (-48kg, Afina), tasuks hõbemedal. Pronksmedali võitis kaotusseisust samas kehakaalus maadelnud Tuuli Lääts (Samurai).